This entry is currently only available in Hungarian.
Győrben, a Kossuth Zsuzsanna Leánykollégiumban szeptember 26-án bemutatásra került az „Együtt éltünk, együtt élünk – második kézikönyv tanároknak a győri Menház állandó, Zsidó Vallástörténeti és Helytörténeti Kiállításához” című oktatási füzet, amelyet az eddigiekhez hasonlóan a Tom Lantos Intézet támogatott és adott ki. A füzetek abban segítik az oktatókat, hogy a Zsidó Vallástörténeti és Helytörténeti Kiállításra érkező diákokat kellőképpen felkészítsék a kiállítás témájának – a magyarországi és kifejezetten a győri zsidóság történetének – értelmezéséhez, megvitatásához. A rendezvényt a Kollégium igazgatója, Pappné Kaszás Zsuzsanna nyitotta meg, majd egy tanárképzés következett, amelynek során a részt vevő tanárok a hazai zsidóság 19. századi kulturális és gazdasági szerepéről hallgathattak egy előadást Nagy Mariann professzortól, majd Dr. Baruch Chava, a Yad Vashem közép-európai részlegének vezetője tartott érdekfeszítő előadást a holokausztoktatás általuk alkalmazott módszertanáról.
Az esemény második felében a Csendes Tünde, Nagy Mariann és Szövérfi Éva által írt könyvet Nagy Mariann mutatta be röviden, majd Félix Anikó, a Tom Lantos Intézet „Zsidó élet és antiszemitizmus” programjának program vezetője mondott beszédet az oktatási füzet jelentőségéről, valamint a Tom Lantos Intézet szerepéről, célkitűzéseiről. Az esemény zárásaképpen Dr. Baruch Chava tartott egy workshopot a kollégistáknak, ahol egy görögországi holokauszt-túlélővel készült dokumentumfilm megtekintése után a diákokkal beszélgetett a film kapcsán. Mind a tanárképzés, mind a diákoknak szóló workshop teltházzal zajlott.
A „Együtt éltünk, együtt élünk” kiadványt a tanárok a képzést követően elvihették, az oktatói munkájuk során a gyakorlatban történő használata pedig ezután fog elkezdődni.