A Tom Lantos Intézet több éve járul hozzá a vidéki zsidó közösségekkel kapcsolatos történelmi és kulturális projektek megvalósításához. Többek között hozzájárultunk a pécsi zsinagóga Együtt élünk, együtt éltünk című állandó kiállításához kapcsolódó tanári kézikönyv kiadásához, a Képek és emlékek az eltűnt sárbogárdi zsidó közösség múltjából című vándorkiállítás létrehozásához, és Schatteles Tibor A Temesvári Zsidóság – történelmi távlatkép című könyvének magyar fordításához.
A projekt keretében 2016 óta támogatjuk a sátoraljaújhelyi közösség évente megrendezésre kerülő eseményét, az „Emlékezés Napját,” melyek célja Zemplén feledésbe merült zsidó örökségének bemutatása. A program részeként a helyi közösség együttműködésével számos emléktáblát avattunk, több helytörténeti kiadvány megjelenését támogattuk, valamint Zemplén egykori zsidó épületeit és emlékhelyeit bemutató.interaktív online térkép elkészítésében is közreműködtünk. Az Intézet 2023-ban is folytatja a sátoraljaújhelyi civilekkel való együttműködést az Emlékezés Napja program keretében, amely nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre 2023 őszén.
A vidéki zsidóság láthatóságát növelő „Dunántúli zsidóság múltja, jelene és jövője” elnevezésű kezdeményezésünket is folytatjuk idén. 2022 őszén rendezett eseményünk előadások, kiállítások, tárgyi emlékek és közösségi kezdeményezések bemutatásán keresztül adott betekintést a siófoki, székesfehérvári, szombathelyi és a kővágóörsi közösségek múltjába és jelenébe. 2023-ban további vidéki közösségeket vonunk be a kezdeményezésbe, és programsorozatunk részeként más dunántúli zsidó közösségek is bemutatásra kerülnek tudományos előadások és kulturális esemény keretében.