Felmérések szerint a gyakorló pedagógusok jó részének napi kihívást okoz diákjaiban a szolidaritás és együttműködés kultúrájának és gyakorlatának felépítése, és egyes kisebbségi csoportokkal szembeni előítéletek és sztereotípiák lebontása.
A Tom Lantos Intézet e kihívásokra válaszul szakértők segítségével egy pedagógus-továbbképzési programot dolgozott ki. A program – a roma holokauszt történetére alapozva – eszközöket nyújt a pedagógusoknak a szabadság, az alapjogok, a közösségi felelősség és a szolidaritás fogalmának megismertetéséhez. A kétnapos tréningen a résztvevők kooperatív kiscsoportos formában kapnak gyakorlatorientált felkészítést az együttműködés és a demokratikus vitakultúra osztálytermi felépítése, az előítéletesség kezelése és az alapvető emberi értékek, az aktív állampolgárság közvetítése kérdéseiben.
Képzésünk időpontja és helyszíne:
2019. október 5-6. Szeged
A továbbképzés alapja egy, az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott, a roma holokauszt történetét feldolgozó, középiskolásoknak szóló könyv (Ha szaladok, agyonlőnek, ha megállok, agyonvernek), és az osztálytermi munkát megkönnyítő, általánosabb gyakorlati ismereteket nyújtó tanári segédanyag. A 2018-as tréningeken részt vett pedagógusok visszajelzései alapján átdolgoztuk és véglegesítettük a tanári segédletet.
A továbbképzést elsősorban középiskolai pedagógusoknak ajánljuk, de a történelmi tényeken messze túlmutató jellege miatt – hasznát veheti minden fiatalokkal dolgozó szakember.
A programban résztvevőknek étkezést, más településről érkezőknek utazási költséget és szállást biztosítunk, amennyiben ezen szándékukat előre jelzik.
Jelentkezni a következő linken keresztül tud:
JELENTKEZEM!
Amennyiben bármi kérdése van a képzéssel kapcsolatban, keresse bizalommal Balogh Áront, a Tom Lantos Intézet Romák emberi és állampolgári jogai programjának munkatársát az a.balogh@tomlantosinstitute.hu címen.
A projekt bővebb leírását itt találja: A roma holokausztról szóló oktatási program kiterjesztése