Fischer Máté 2011-ben kezdett el dolgozni a Tom Lantos Intézetnél mint projektfelelős, majd 2012-ben projektkoordinátorrá nevezték ki. 2013 februárjától két éven át a TLI „Zsidó élet és antiszemitizmus” programját vezette. 2016 júniusa óta a TLI igazgatóhelyettese.
Fischer Máté mesterdiplomáit a budapesti Corvinus Egyetemen szerezte nemzetközi kapcsolatokból, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetemen nemzetközi emberi jogokból. Tanulmányai során elsősorban emberi jogi kérdésekre fókuszált, így szakdolgozatának témája az Egyesült Államoknak a nemzetközi jog formálásában jelenleg betöltött szerepe volt, ezen belül is az emberi jogi rezsimekben betöltött szerepe, illetve a Nemzetközi Büntetőbírósággal kapcsolatos politikája.
Szakterületének a béke- és konfliktus tanulmányokat választotta, melynek keretén belül alkalma nyílt rá, hogy tanulmányozza a Közel-Kelet, Közép-Ázsia, a Kaukázus, a nyugat-balkáni régió, illetve Közép- és Kelet-Európa történelmét, és elemezze e területek különböző etnikai konfliktusait.
Egyetemi évei alatt 2008-ban asszisztensként dolgozott a Hyperteam Kft-nél, 2007 és 2009 között pedig szerkesztői partnerként működött a Magyarország Politikai Évkönyve kiadványnál. Diplomája befejeztével, 2010-ben, Magyarország az Európai Unió Tanácsának elnöksége során gyakornokként dolgozott a Külügyminisztérium Stratégiai Tervezési Főosztályánál és Amerikai Főosztályánál.
Egyéb feladatainak köszönhetően Máté jelentős tapasztalattal rendelkezik a délkelet-ázsiai régióban. Beszél angolul, németül és magyarul.